Doğru İlan İçin İlk Adım: Başlık

Hürriyet Emlak’ta ilan verirken uyguladığınız bazı yöntemler gayrimenkulünüzün kolayca satılmasını ya da kiralanmasını sağlar. Yaptığınız ufak tefek yanlışlar ise ilanınızın günlerce ilgi görmemesine sebep olabilir. İlanınızın daha büyük kitlelere ulaşması ve görenlerin ilgisini çekmesi için sizlere birkaç tüyo vereceğiz.

İlan Başlıkları Neden Önemli?


İlan başlıkları listelemede, ilan bakanların arama yaptıktan sonra göz gezdirdiği ilk yer ve kullanıcının ilgisini çekip ilanınızı tıklamasını sağlayacak en önemli bölümdür. Arama sonuçlarında ilk bakılan yer olan ilan başlıkları çok hızlı bir şekilde gözden geçirir. Yani size ait ilanın ilgi çekmesi ve tıklanabilmesi için sadece 1-2 saniyeniz var. Ancak doğru yazılmış bir ilan başlığı ile bu kısa süreyi verimli kullanabilir ve daha çok tıklama elde ederek; gayrimenkulünüzün daha kısa sürede satılmasını ya da kiralanmasını sağlayabilirsiniz. İlanınız çok iyi bile olsa yanlış yazılmış bir başlık ile sonuca ulaşmanız geç olabilir.


Doğru ve aşağıdaki standartlara uygun yazılmış ilan başlıkları ile kullanıcının ilgisini çekip ilanlarınıza daha çok tıklamasını sağlamak sizin elinizde.


İlan Başlığı Nasıl Yazılır?


İşte daha dikkat çekici ve daha hızlı sonuç verecek bir ilan başlığı yazmak için dikkat edilmesi gerekenler:


Başlıkta Sadece Kelimelerin Baş Harflerini Büyük Yazmaya Özen Gösterin

Başlığın tamamını büyük harfle yazmak yerine sadece kelimelerin baş harflerini büyük yazmaya özen gösterin. İnternet etiğine göre büyük harf ile yazım “bağırmak” anlamına geldiği için, ilan bakanlar tarafından hoş karşılanmayabilir. Ayrıca tamamı büyük yazılar okunma güçlüğü yaratmaktadır.


       CİHANGİR MERKEZDE TARİHİ YÜKSEK TAVANLI 3+1 KİRALIK DAİRE


       Cihangir Merkez’de Tarihi Yüksek Tavanlı 3+1 Kiralık Daire


İmla Kurallarına Dikkat Edin

Başlıklarda Türkçe imla kurallarına mutlaka dikkat edin, bütün kelimeleri doğru yazmaya çalışın. Hatalı yazılmış profesyonel gözükmeyen ilanlardan hemen çıkma oranı daha yüksektir.


      CIHANGIRDE bogaz manzarli lux kiralik dublx daire


      Cihangir’de Boğaz Manzaralı Lüks Kiralık Dubleks Daire


Başlıkta Bölge İsmi Belirtin

İlan başlıkları yazılırken en önemli noktalardan birisi “bölge” ismidir. Bölge isminin başlıkta belirtilmesi kullanıcının birebir aramalarında daha çok ilgisini çeker. Başlıktaki bölge ismini kısaca ilanın kimliği olarak düşünebilirsiniz. Bölge ismi mutlaka başlıkta bulunmalıdır. Şehir genellemesi kullanımı doğru değildir.


      Tarihi Yüksek Tavanlı 3+1 Kiralık Daire


       İstanbul’da Tarihi Yüksek Tavanlı 3+1 Kiralık Daire


       Cihangir Merkez’de Tarihi Yüksek Tavanlı 3+1 Kiralık Daire


İlanınızı Daha İlgi Çekici Hale Getirin

İlanınızı daha ilgi çekici hale getirebilecek önemli konulara yer verin. Kiralık, satılık, lüks, tarihi, dubleks, müstakil, güvenlikli, otoparklı, manzaralı, günlük kiralık, imarlı arsa, ofis katı gibi kelimelerin kullanılması bu gibi aramaları yapan kullanıcıların ilgisini daha çok çekecektir.


       İstanbulda Sitede Kiralık Oldukça Ferah Daire 4+1


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 4+1 Ferah Lüks Satılık Daire


Başlığa İlan Numarası Eklemeyin

İlan Numarası ilan detaylarında sabit olarak belirtildiği için başlığa veya açıklama metnine tekrar eklemenize gerek yoktur. İlan numarası ile harcanan karakterler yerine yukarıda belirtilen ilgi çekici tanımları ekleyebilirsiniz.


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 3+1 Daire İlan no:235423-1229


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 3+1 Ferah Lüks Kiralık Daire


Başlığa Metrekare Bilgisi Eklemeyin

Başlıklarda metrekare bilgisi eklemeyin. Metrekare bilgisi, listelemede ve ilan detaylarında göze çarpacak şekilde sabit olarak yer almaktadır. İlan numarası ile harcanan karakterler yerine ilgi çekici tanımları ekleyebilirsiniz.


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 3+1 Daire 140 metrekare


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 3+1 Ferah Lüks Kiralık Daire


Başlığa Fiyat Bilgisi Eklemeyin

Başlıklarda fiyat bilgisinin yer almasına gerek yoktur. Fiyat bilgisi, listelemede ve ilan detaylarında göze çarpacak şekilde sabit olarak yer almaktadır. İlan numarası ile harcanan karakterler yerine ilgi çekici tanımları ekleyebilirsiniz.


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 3+1 Daire 140 m2 2500 tl kira


       Bostancı’da Sitede Güvenlikli 3+1 Ferah Lüks Kiralık Daire

© Copyright 2017 Glokal Dijital Hizmetler Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Bizi Takip Edin